Претседателот на Емполи: Сари има проблеми со Челси


2 копии

Познато е огромното ривалство помеѓу Наполи и Јувентус, а во екот на шпекулациите за тоа дека Маурицио Сари ќе седне на клупата на Старата дама, следеа бурни ...
| | веќе видена | слични

Маурицио Сари на свечена конференција за медиумите денеска беше претставен како нов тренер на Јувентус. Роден во Неапол, Сари ја презема „Старата дама“ откако ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари, го даде првото големо интервју по доаѓањето на новата позиција. Тој го наследи Масимилиано Алегри на клупата на ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на Наполи, Аурелио Де Лаурентис не пропушти да испрати провокација до Маурицио Сари откако стратегот денеска беше промовиран како нов тренер на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ денеска организира протестен марш од Обвинителството до Врховниот суд во 18 часот за, како што велат од партијата, да се упати порака за почитување ...
сите 244 | | | веќе видена

Граѓаните кои имаат патни документи од други држави, може да патуваат и да излегуваат од државата со тие пасоши, ова е содржината на телеграмата која од МВР ја ...
сите 183 | | | веќе видена

Двајца сведоци предложени од обвинителството во предметот „Таргет Тврдина” примиле пари од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за работен ангажман, обвинија ...
сите 113 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 340 | | | веќе видена

СДСМ како одговорна и демократска партија преку Законот за јавно обвинителство овозможува ослободување на правосудството и создава услови за независно и ...
сите 149 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот на Емполи: Сари има проблеми со Челси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: