Манчевски призна дека не е задоволен од својата работа, образованите кадри си бегаат од администрацијата посебно од министерствата


2 копии

Во вчерашното интервју на 1ТВ министерот за администрација и информатичко општество Дамјан Манчевски призна дека квалитетни и образовани кадри бегаат од ...
| | веќе видена | слични

Денеска Министерот Манчевски објави дека кај да е данокот на добивка за IT компаниите ќе станел 3%. Јас да си кажам: Нека го намали персоналниот данок и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски во вчерашното интервју на 1ТВ посочи дека вработените во администрацијата се вишок, и ...
| | веќе видена | слични

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, се обрати на Pantheon Конференција 2019, во рамки на панел сесијата посветена на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во новото министерство за политички систем не се предвидени нови вработувања, туку ќе има преземања од владиниот Секретаријат за Рамковен договор, а конечно ...
| | веќе видена | слични

Прашањето за јавната администрација и она што се има како перцепција за неа во пресрет на извештајот на Европската комисија беа во фокусот на Отвореното Студио ...
| | веќе видена | слични

Не може да има ефикасни реформи, кога власта и опозицијата не сакаат да се договорат кои се основните државни интереси, наспроти партиските. Кој како доаѓа на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Многу скоро ќе го намалиме данокот на добивка за ИКТ компании за одредени дејности на три проценти и се надеваме дека голем број домашни и странски компании ќе ...
| | веќе видена | слични

„Метлата“ да почне со метење во јавната администрација – бара Граѓанско демократската унија. Оттаму предлагаат метлата да го фати и вицепремиерот, Хазби Лика ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Вилма Рускоска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која на почетокот на неделава си поднесе неотповиклива оставка, а неколку ...
сите 550 | | | веќе видена

Ќе има ли „лидерство“ за излез од ќор сокакот кој настана откако опозицијата одби да ги решава проблемите со власта преку нова рунда на лидерски средби? ...
сите 277 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помиpyвање, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помиpyвањето го ...
сите 108 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Манчевски призна дека не е задоволен од својата работа, образованите кадри си бегаат од администрацијата посебно од министерствата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: