Претпладневен ручек (фото на денот)

Работници ангажирани на едно од градилиштата во центарот на Скопје уживаат во претпладневниот ручек – гравче, зелка салата и лепче. Скромно… веројатно како и нивните плати. И додека се жалите на вашата работа, сетете се дека овие луѓе работат на отворено… цело лето… дури и на +45 степени.
| | веќе видена | слични

Дали некогаш сте се прашувале која земја на своите работници им исплаќа највисока плата? Дали некогаш сте помислиле дека не ви плаќаат доволно колку што треба да ви плаќаат? Погледнете ги топ 10-те земји во кои луѓето уживаат во највисоките плати. ГАЛЕРИЈА
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев вчера на два пати ја пласираше тезата дека Груевски бил киднапиран. Со сета тежина на премиерската функција, Заев вчера на два пати ја обвини ...
сите 162 | | | веќе видена

„Владата на СДСМ продолжува со криминалното и расипничко работење. Одродената и криминална власт предводена од аболицираниот Заев безмилосно ги троши парите на ...
сите 201 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 363 | | | веќе видена

Холандскиот премиер Марк Руте денеска ја отфрли идејата на францускиот претседател Емануел Макрон за формирање на европска армија. – Идејата за европска армија ...
сите 170 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 75 | | | веќе видена

По неуспешниот обид да му се достави упатен акт од судот за издржување затворска казна од две години за предметот „Тенк“ и откако полицијата наиде на затворена ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претпладневен ручек (фото на денот)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: