Претпладневен ручек (фото на денот)

Работници ангажирани на едно од градилиштата во центарот на Скопје уживаат во претпладневниот ручек – гравче, зелка салата и лепче. Скромно… веројатно како и нивните плати. И додека се жалите на вашата работа, сетете се дека овие луѓе работат на отворено… цело лето… дури и на +45 степени.
| | веќе видена | слични

Дали некогаш сте се прашувале која земја на своите работници им исплаќа највисока плата? Дали некогаш сте помислиле дека не ви плаќаат доволно колку што треба да ви плаќаат? Погледнете ги топ 10-те земји во кои луѓето уживаат во највисоките плати. ГАЛЕРИЈА
| | веќе видена | слични

Останато

Боинг 737 Макс, е модел на авион кој во две несреќи однесе 300 животи, а произведен е при брзање на компанијата Боинг да ја престигне конкуренцијата. Сега се ...
сите 45 | | | веќе видена

Вчерашните пожари во неколку битолски села од кои најголемиот во потпелистерското село Ротино беа намерно предизвикани, изјави Костадин Поповски, командир на ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претпладневен ручек (фото на денот)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: