Уживајте во пиењето кафе, додека ги губите вишокот килограми!!

Специјално дизајнирано кафе кое допринесува за : Намалување на телесната тежина Намалување на апетитот Зголемување на будноста и вниманието Забрзување на метаболизмот Ја зголемува енергијата Ја зголемува оксидацијата на мастите Уживајте во пиењето кафе, додека ги губите вишокот килограми. Дознајте како да постигнете и како да ја одржите идеалната тежина со овој омилен напиток. Во својот состав Slim Line кафето го содржи најдоброто Арабика кафе, така да во процесот на слабеење ќе го конзумирате највкусното кафе. Многу наши купувачи и членови секојдневно конзумираат големи количини различни видови на кафе, Slim Line кафето ви е одлична замена за сите видови кафе доколу сакате да ја регулирате вашата телесна тежина. Природните состојки на Slim Line кафето не само што ќе ви помогнат да постигнете максимални ефекти, туку и ќе ја подобрат работата на когнитивниот систем и брзото топење на вишокото маснотии без строги диети и вежби. Значи без многу напори, намалете ја и одржете ја телесната тежина. Сите наши ...
| | веќе видена | слични

Доколку немате добар метаболизам, и веќе после една шолја кафе чувствувате вознемиреност, заборавете на овој напиток и прејдете на чаевите. Статистиката покажа дека личностите кои ретко пијат кафе можат да почувствуваат забрзување на срцето. Умереното консумирање на кафе има повеќекратно позитивно дејство на здравјето. Го намалува ризикот од болести на срцето, инфаркт, шлог, како и појавата на дијабетес тип 2. Сепак, немојте да претерувате. Дневно во просек можете да испиете три-четири шолји кафе, ако ви одговара кафето. Доколку немате добар метаболизам, и после една шолја чувствувате вознемиреност, заборавете на овој напиток и прејдете на чаевите. Статистиката покажа дека лицата кои ретко пијат кафе можат да почувствуваат забрзување на срцето после секоја голтка. Страствените љубители би требало да бидат умерени бидејќи предозирањето со кафето може да има бројни негативни последици. Освен несоница, може да се јави и надуеност во стомакот, трнење во рацете и нозете, анксиозност и силни отчукувања на срцето.
| | веќе видена | слични

Статистичките податоци покажуваат дека луѓето кои ретко пијат кафе може да почувствуваат забрзување на срцето. Умереното консумирање на кафе има повеќе позитивни ефекти врз здравјето. Го намалува ризикот од срцеви заболувања, срцев удар, мозочен удар како и појава на дијабетес тип 2. Сепак, не претерувајте! Дневно, во просек, можете да испиете три до четири шолји кафе, доколку кафето ви одговара. Доколку немате добар метаболизам, и по една чаша чувствувате вознемиреност, заборавете на овој пијалок и преминете на чај. Статистичките податоци покажуваат дека луѓето кои ретко пијат кафе може да почувствуваат забрзување на срцето по секоја голтка. Страствените љубители би требало да бидат умерени, затоа што предозирањето со кафе може да има голем број на негативни последици. Освен несоница, може да се случи надуеност во стомакот, пецкање во рацете и нозете, анксиозност и силно чукање на срцето.
| | веќе видена | слични

Станува збор за вид масажа што се темели на користење дрвени елементи со различен облик, наречени – оклагии. ШТО Е МАДЕРО-ТЕРАПИЈА? Мадеро-терапија е вид масажа што им се препорачува на клиентите со масни наслаги и со целулит. Предноста на дрвените елементи со кои се спроведува е во тоа што обезбедуваат интензивен притисок врз целулитот, придонесувајќи за намалување на масните наслаги. Оваа масажа е особено ефикасна за намалување на обемот во колковите и во бутовите, како и за затегнување и за обликување на нозете и на задникот. СОСЕМА ПРИРОДНА И БЕЗ АЛЕРГИСКИ РЕАКЦИИ Мадеро е терапија што потекнува од Колумбија и се темели на користење анатомски изработени елементи од дрво, кои ја прават терапијата стопроцентно природна, без алергиски реакции на кожата. Терапијата претставува алтернатива за регуларната масажа за клиентите со вишок масни наслаги и целулит. Предноста на користењето специјално обликувани дрвени елементи е овозможување интензивен притисок врз фиброзните целулитни наслаги и отстранување на ...
| | веќе видена | слични

На многу од нас, кафето ни е најдобар пријател, особено во утринските часови кога ни е потребно брзо расонување. Покрај вкусот во кој уживаме, кафето е докажано добар пријател на организмот и влијае позитивно на нашето здравје (секако, доколку се конзумира во умерени количини). Покрај добрата медицинска страна, кафето се користи и во козметички цели. Денес, одбравме неколку примери. Позитивно влијание на здравјето Во 2002 година е направено истражување во кое е утврдено дека луѓето кои пијат кафе, имаат за 25% помалку ризик од развој на камен на жолчката. Во 2011 година е утврдено дека жените кои пијат кафе, имаат за 20% помал ризик од развој на депресија. Кафето може да ја поправи долготрајната меморија. Во 2005 година на едно истражување е утврдено дека 2 шолји кафе дневно имаат одлично влијание на памтењето. Оние кои пијат кафе имаат помал ризик за развој на дијабетис тип 2. Шведски научници истакнуваат дека кафето влијае и врз некои врсти на рак. Тие тврдат дека кафето го смалува ризикот од заболување на ...
| | веќе видена | слични

Грмушката на кинескиот чај првпат се споменува во стариот кинески спис „Пент-Сао“. Чајното дрво во Јапонија го донел будистичкиот свештеник Јеи-Сеи, кој го открил неговото благотворно дејство на телото и духот, па веројатно е дека поради тоа својство овој пијалак е толку омилен меѓу тамошните припадници на зен-учењето. Се претпоставува дека во Европа чајот стигнал преку арапските трговци во 13 или 14 век со брод, а подоцна се увезувал и по копнен пат, по таканаречениот Пат на свилата. Чај се пие во целиот свет, а го пијат луѓе од сите возрасти. Од чајното дрво се добиваат три основни вида чај: зелен чај, олонг и црн чај. Чајното дрво се сади во големи чајни градини, на надморски височини од 100 до 2.000 метра. Листовите за црн чај се оставаат комплетно да ферментираат, додека листовите за зелен чај се изложуваат само на пареа, а потоа се сушат. Чајот олонг или улон е со вкус помеѓу црниот и зелениот чај и бара малку посложена обработка. Уште од памтивек во народната медицина зелениот чај се користел за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 324 | | | веќе видена

Огњен Врањеш минатата година влезе во врска со Кача Грујиќ само да ја направи љубоморна Јелена Карлеуша. Во тој период не беа во најдобри односи, па така ...
сите 225 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Во Русија Богојавление често се одбележува со капење на ниски јануарски температури. Тоа го направиле и овие убавици и со тоа се пофалиле на Инстаграм Минатиот ...
сите 212 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уживајте во пиењето кафе, додека ги губите вишокот килограми!!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: