ХАОС ВО РАДИШАНИ: Го нападнале и му скршиле нога

Како што информира полицијата, тој бил во близина на резервоарите за вода, каде што физички бил нападнат од страна на П.Л. (65) кој го удирал со стап во пределот на телото Во текот на вчерашниот ден околу 20 часот, од страна на обезбедувањето од Градска општа болница „Св.Наум Охридски“, пријавено е дека во болницата донесен бил повреден С.Б.(66) од с.Радишани-скопско. Како што информира полицијата, тој бил во близина на резервоарите за вода, каде што физички бил нападнат од страна на П.Л. (65) кој го удирал со стап во пределот на телото, при што му нанел тешки телесни повреди
| | веќе видена | слични

Во 20 часот во ЕИК од страна на обезбедувањето од Градската болница „Св.Наум Охридски“, пријавено е дека во болницата донесен бил повреден 66-годишниот С.Б. од селото Радишани-скопско, којшто во близина на резервоарите за вода, физички бил нападнат од страна на 65-годишниот П.Л. кој го удирал со стап во пределот на телото, при што му нанел тешки телесни повреди и тоа отворена рана на главата, изместено десно рамо, скршена чашка од десна нога, фрактура на лев рачен зглоб, констатирани од страна на лекар. Се превземаат мерки за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Останато

Нека прекинат да глумат лудило во Јавното обвинителство, порача денеска адвокатот Јанаки Митровски, во врска со најновите детали од криминалната афера Рекет, ...
сите 154 | | | веќе видена

Веднаш да се најде замена за притворената специјална јавна обвинителка Катица Јанева, порача денеска од Новаци премиерот Зоран Заев.Тој испрати јавна порака ...
сите 325 | | | веќе видена

Изјавата на премиерот Зоран Заев, кој најави дека ќе ме тужи мене и нашата редакција, не е ништо повеќе од паничен рефлекс во момент кога станува јасно дека ...
сите 236 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го прашува републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески каде се парите од рекетот ако објавениот извештај навистина ...
сите 153 | | | веќе видена

Мерката притвор од 30 дена на Јанева и беше доделена поради можност од бегство, влијание врз сведоци и инволвирани во истрагата за предметот „Рекет“ и ...
сите 382 | | | веќе видена

Воислав ЗАФИРОВСКИ Долго размислував дали вреди да се пишува на темата Рекет, за инволвираните во аферата, особено за Јанева и генералите кои "после битката" ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ХАОС ВО РАДИШАНИ: Го нападнале и му скршиле нога

Од:
До кого (е-маил):
Порака: