18-годишен скопјанец нападнат во скопско Ново Село

Скопје – На 13.07.2011 година, околу 23,30 часот, во Ново Село- скопско, на автобуска постојка, три непознати лица без повод и причина физички го нападнале Ф.Ј.(18) од Скопје, удирајќи го со тупаници и клоци по телото, при што му нанеле тешка телесна повреда на горната вилица . На Ф.Ј. му е укажана лекарска помош во Ургентен Центар Скопје, а се преземаат мерки за откривање на сторителите и расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Две лица од селото Гајре физички нападнаа соселанец, вчера околу 17:00 часот, на местото викано „Ауз“ во близина на „Езериште“, во атарот на селото. 27-годишниот А.М. бил нападнат од страна на Р.И. (52) и З.И. (24) од селото Гајре. Помеѓу лицата настанала расправија околу водата за наводнување, по што Р.И. и З.И. го нападнале А.М., нанесувајќи му неколку удари со дрвен предмет, тупаници и клоци во пределот на главата и телото. Притоа А.М. се здобил со повреди и бил пренесен во Медицинскиот центар во Тетово од каде бил префрлен во Ургентниот центар во Скопје, каде му е констатирана телесна повреда во пределот на левото око и истиот ќе биде задржан за следење на состојбата. Од страна на СВР Тетово против сторителите ќе биде поднесен соодветен поднесок. (Крај)
| | веќе видена | слични

Три непознати лица без причина физички го нападнале Ф.Ј. (18) од Скопје на автобуска станица во Ново Село, Скопје, во средата, удирајќи го со тупаници и со клоци Ф.Ј. имал тешка повреда на вилицата и му била укажана лекарска помош во Ургентниот центар во Скопје. Полицијата презема мерки за откривање на сторителите и за расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје оформи предмет по допрен глас за настанот што се случи на 19-ти овој месец во населбата Аеродром. Предметот е оформен во ...
сите 187 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 227 | | | веќе видена

Соопштение од Коалицијата ЗА европска Македонија: Во сабота (22 септември) Коалицијата ЗА европска Македонија ќе одржи повеќе средби со граѓани, трибини и ...
сите 70 | | | веќе видена

По големата победа на Вардар на гостувањето кај Монпелје во првото коло, фановите на социјалните мрежи испратија голем број критики оти МРТВ од оваа сезона ...
сите 154 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:00 часот во Куманово на бул.„Октомвриска Револуција“ во близина на крстосницата со ул.„Пионерска“, се случила сообраќајна ...
сите 188 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 145 | | | веќе видена

Дамјан Костовски викан „Американо“ и Дејан Стојчески викан „Глауч“ се двајцата двајцата Гостиварци се кои вчера ја попречуваа екипата на Економски Лидер да си ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

18-годишен скопјанец нападнат во скопско Ново Село

Од:
До кого (е-маил):
Порака: