Две момчиња претепани пред гостиварската гимназија


2 копии

Еден 21-годишник и еден малолетник на возараст од 16 години, синоќа биле згриежни во гостиварската болница откако биле нападнати од десетина момчиња. Според СВР Тетово, поголема група најверојатно средношколци, на улицата „Живко Брајковски“ пред гостиварската гимназија, нападнале и со клоци и тупаници удирале еден 16-годишник. Во обид да го спречи нападот и да го одбрани момчето, се вмешал и 21-годишен гостиварец, кој случајно се нашол во близина. Групата се нафрилила и на него, нанесувајќи му повеќе повреди по телото и главата. Двајцата побарале помош во гостиварската болница, а повозрасниот е задржан на лекување. По пријавувањето, гостиварската полиција работи на расветлување на поединостите кои довеле до ова нарушуавње на јавниот ред и мир и идентификување на учесниците.
| | веќе видена | слични

Момче од Велика Британија ја претепал девојката со која прв пат излегол на состанок. Инцидентот се случил во Лондон, а полицијата се уште го бара неименуваното момче. Насилникот ја удирал девојката со тупаници и нанел повреди на главата. Надзорните камери го снимиле инцидентот, а полицијата ја објавила снимката со цел доколку некој го препознае насилникот да им помогне во неговото апсење.
| | веќе видена | слични

Еден 21-годишник и еден малолетник на возраст од 16 години, вчераноќ биле претепани од група насилници, по што биле пренесени и задржани на понатамошно лекување во Гостиварската болница. Според тетовската полиција, инцидентот се случил на улицата Живко Брајковски, кога поголема група, најверојатно средношколци, пред Гостиварската гимназија нападнале и со клоци и тупаници почнале да го маваат 16-годишното момче. Додека групата безмилосно го тепала момчето, се вмешал и 21-годишниот гостиварец Љ.С. кој случајно се нашол во близина. Разбеснетите насилници се нафрлиле и врз него и почнале да го маваат со клоци и со тупаници, при што му нанеле сериозни повреди по главата и по телото. По безмилосното тепање, од страв да не бидат фатени на самото место, насилниците избегале, а претепаните момчиња побарале помош во Гостиварската болница. За насилството била известена и полицијата, која работи на утврдување на идентитетот на учесниците во нападот.
| | веќе видена | слични

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 78 | | | веќе видена

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар изгледа многу поразлично во оваа кампања без услугите на шампионите како Арпад Штербик, Хорхе Македа, Жоан ...
сите 101 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов потврди дека миризбата во зградата во Аеродром биле користени пелени кои не биле фрлени. Според него, граѓаните ...
сите 70 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 258 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две момчиња претепани пред гостиварската гимназија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: