Мртва 21- годишна девојка од Србија, завиткана во тепих, најдена во Швајцарија


2 копии

Полицијта во Швајцарија најде тело во шума, која се утврди дека е 21- годишната Изабела Тодоровиќ со потекло од Србија. Полицијта во Швајцарија најде тело во шума, која се утврди дека е 21- годишната Изабела Тодоровиќ со потекло од Србија.Човекот кој е сопственик на шумата кажал дека видел зелен тепих, а од него се гледало коса, па веднаш сфатил дека се работи за женско тело и повикал полиција.Очајната мајка, Виолета, е убедена дека нејзината ќерка е убиена, а семејството ја бара Изабела од 3-ти ноември. Тогаш ја добиле последната порака од неа, во која Изабела кажала на својата мајка дека после работа ќе оди на кафе со колегите од работа, па со воз ќе се врати дома.Инаку тие живееле во Тургау, Швајцарија.Нејзиното мртво тело е најдено пред една недела а последен пат е видена во Цирих во кафуле со двајца мажи.
| | веќе видена | слични
2 копии

Младата манекенка, 18-годишната Ивана Смит, била пронајдена мртва на 7. декември во Куала Лумпур во Малезија. Таа паднала од 20. кат по свингерска забава на еден американски пар.Полицијата рекла дека причината за несреќата најверојатно е дрога, но и алкохол.Меѓутоа, британскиот приватен детектив Марк Вилијам Томас вели дека неговата истрага покажува дека нејзината смрт може да се третира како убиство.Најновата фотографија која се појавила покажува дека Ивана таа кобна вечер од клубот била изнесена од мажот, од чија тераса паднала.Холандскиот патолог Франк ван де Гот, кој ја направил втората обдукција, вели дека недостигот на крв на местото каде е пронајдена Ивана, укажува на тоа дека девојката веќе била мртва кога паднала, односно дека сигурно била фрлена од терасата.Ивана имала модринки на рацете кои не биле предизвикани од падот, што укажува на тоа дека пред нејзината смрт дошло до борба, рекол Гот за холандски "Telegraph".Прикривањето на вистината во овој случај доведува до зголемен меѓународен притисок ...
| | веќе видена | слични

Младата манекенка Ивана Смит (18) на 7 декември 2017 година, пронајдена е мртва во Куала Лумпур во Малезија. Таа е најдена гола по падот од 14 спрат, после свингерската забава која ја приредил еден американски пар, пренесува Дејли меил. Ивана градела успешна кариера на модел и додека локалните полицајци рекле дека несреќата во која го изгубила животот ја предизвикале дрогата и алкохолот, британски приватен детектив тврди дека случајот може да се третира како убиство. Холандски патолог тврди дека младата девојка била мртва пред да падне, односно дека е фрлена од терасата. Ивана на рацете имала модрици кои не ги предизвикал падот, што покажува дека пред смртта имало борба. Во јавност се појави и снимка, како пред несреќата Ивана на Раце ја изнел Александар Џонсон, основач на компанијата за криптовалути со седиште во Куала Лумпур. Околу 7.30 часот Ивана на пријателка и пратила селфи со сопругата на Џонсон, Луна, а два часа подоцна паднала од тераса. Нејзиното тело било голо, а пронајдена е неколку часа ...
| | веќе видена | слични

Безбедносните камери ги забележале последните моменти на холандската манекенка Ивана Смит (18), пред да биде пронајдена мртва откако паднала од тераса во Куала Лумпур.На видеото може да се види како американскиот трговец со криптовалути Александар Џонсон ја носи, додека покрај него е неговата сопруга Луна. Се верува дека во нивниот стан биле организирани свингерски журки со наркотици. Телото на Смит беше пронајдено под терасата од нивниот стан на 14. кат.Полицијата смртта ја карактеризираше како инцидент по консумирање дрога и алкохол, но поранешниот британски полицаец кој го истражува случајот изрази сомнежи дека Смит била мртва и пред да падне од терасата.Приватниот детектив, Марк Вилијамс-Томас изјави дека доколку смрта се случела на британско тло, полицијата би ко третирала инциентот како убиство, а холандскиот коронер Франк ван де Гут, кој направи две обдукции на телото, наведува дека малата количина на крв на местото каде што беше падната манекенката сугерира дека таа веќе била мртва.– Воопшто не се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

21-годишната Србинка Изабела Тодоровиќ исчезнала на 3-ти ноември минатата година, а нејзиниот леш замотан во тепих бил пронајден на 31-ви јануари во шума кај Зезикон во кантонот Тургау. Објавена била и нејзината последна фотографија, која се појавила на Фејсбук од еден клуб во Цирих. Полицијата во меѓувреме утврдила дека Изабела последен пат била видена жива во станот на Латиноамериканецот Ј.Б., кој го изнајмил во општината Тундорф. Станот бил оддалечен 6 километри од местото на кое Избаела била пронајдена мртва. Соседите велат дека откако е пронајден нејзиниот леш, повеќе не го виделе Ј.Б. "Веќе долго време не сме го виделе неговиот бел "Ренџ Ровер" и не можам да кажам дека сум несреќен поради тоа", вели соседот Р.С. "Во станот цело време имаше бука и галама, посебно навечер. На паркингот имаше автомобили од половина Швајцарија. Понекогаш добри автомобили, а понекогаш стари и лоши. Често гледав таксија во кои доаѓаа девојки и жени и подоцна си заминуваа", вели друг сосед. Обвинителството потврдило дека е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Швајцарската полиција потврдила дека телото пронајдено во шумата замотано во тепих е на исчезнатата Изабела Тодоровиќ (21). Манфред Хунзикер (78), сопственик на шумата, го пронашол телото на девојката со потекло од Србија. Било замотано во зелен тепих. – Веднаш ми беше јасно дека станува збор за леш, видов коса и се јавив во полиција – вели Хунзикер. Полицијата го истражува случајот и ги проверува сите можности. Очајната мајка Виолета е уверена дека нејзината ќерка е убиена. Семејството ја барало Изабела од 3. Ноември. Девојката тогаш последен пат и пратила СМС во која напишала дека по работа ќе оди на пијачка со колегите и ќе се врати дома со воз. – Изчезна на 3. ноевмри. Ми испрати порака. Напиша дека со колешка ќе излезат а потоа дека наутро со воз ќе си дојде дома. Но не си дојде – вели нејзината мајка. Нејзиното мртво тело пронајдено е пред една недела. Последен пат видена е во кафе бар во Цирих во друштво на двајца мажи.
| | веќе видена | слични
4 копии

Ниту трага, ниту глас и по две години од исчезнувањето на сега веќе 35 годишната Марина Арсова. Марина, по потекло кочанчанка, а мажена во Штип, за последен пат е видена на 29 декември 2015-та година, кога излегла од домот во штипската населба 8-ми Ноември, оставајќи ги сопругот и тогаш 9 годишната ќерка и повеќе не се вратила. Истиот ден се јавила на мајка си во Кочани. – Последните 3 дена на работа многу плачела. Тоа го знаеме од нејзини колешки. Мене ми се јави и ми рече дека ќе дојде на гости за Нова Година, но тоа не се случи-изјави Ленче Цветкова, мајка на исчезнатата Марина Арсова Една недела подоцна нејзиниот сопруг пријавил во полиција дека Марина ја нема. Нејзината мајка вели дека повеќе од 700 денови живее во агонија, но верува дека мајчинскиот инстинкт не ја лаже. – Телефонот ќе заѕвони, јас трчам да се јавам, мислам дека е таа. Повеќе немам сила да издржам. А таа е жива. Го чувствувам тоа овде, иако срцето ми е празно, чувствувам дека е жива – изјави Ленче Цветкова, мајка на исчезнатата Марина ...
| | веќе видена | слични

Тетката на манекенката од Њујорк, која пред два месеци била пронајдена мртва покрај пат во Јамајка, тврди дека примила два телефонски повици со бројот на својата внука овој викенд. 26-годишната Десире Гибон, модел од Њујорк, била пронајдена со пресечен врат на Јамајка. Пеги Брунер рекла дека подготвувала вечера кога заѕвонил телефонот, а на екранот се појавило името "Деси", како што ја нарекувала својата внука. Се јавила, но на другата страна немало никој. Dead NY woman Desiree Gibbon's cell phone used to make chilling call to mother https://t.co/wjflWFbm7t — AOL News (@AOLNews) February 2, 2018 Шест часа подоцна, телефонот повторно заѕвонил, но успеала да се јави. Се јавила на бројот, и слушнала гласовна порака дека бројот е исклучен. Манекенката немала телефон со себе кога била пронајдена. И натаму не е познато што се случило таа вечер, иако се укажува на убиство. "Се наежив од глава до пети", рекла нејзината тетка, која ги добила мистериозните повици. Гибон последен пат била видена три вечери пред да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев и неговиот клан секојдневно продолжуваат да го понижуваат народот. Како што беше Заев осомничен за Поткуп, а Зоран судски реформатор, така ...
сите 125 | | | веќе видена

Врховниот лидер на Иран, Ајатола Али Хаменеи, во вторникот изјави дека Иран ќе продолжи да ги намалува своите обврски во рамките на нуклеарниот договор, ...
сите 89 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 142 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во интервју за МИА му порача на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски доколку има какви било докази за инволвирани високи функционери ...
сите 207 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Руските комичари Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Стољаров) во пресрет на претседателските избори во Украина три пати разговарале со косовскиот ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мртва 21- годишна девојка од Србија, завиткана во тепих, најдена во Швајцарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: