Струмичкото семејството Петрови како надоместок на штета од 275 илјади швајцарски франци ја тужи државата


3 копии

275 илјади швајцарски франци, оваа сума ја бара од државата струмичкото семејството Петрови како надоместок на штета поради неправилна одлука на основниот суд ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Струмичкиот суд постапил речиси по сите решенија со платни налози кон граѓаните за неплатени сметки во периодот од 2005 до 2011 година, откако реагираше ...
| | веќе видена | слични

Семејството Петрови од струмичко Куклиш ја тужат државата и бараат надомест од 275 илјади швајцарски франци оти поради судска одлука не успеале да активираат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Порача еврокомесарот за проширување денес од Скопје Нема време за губење. Искористете го своето демократско право на референдумот на 30-ти септември, изјави ...
сите 145 | | | веќе видена

Во отвореното Студио 1 ги анализираме последните апели на партиите пред референдумот – маршот на коалицијата „За европска Македонија“ во Скопје и маршот на ...
сите 58 | | | веќе видена

Apple ја претстави дванаесеттата верзија од iOS на почетокот од летото, како што тоа го прави секоја година. Официјалната верзија ја очекувавме за оваа есен, ...
сите 80 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 136 | | | веќе видена

Партијата Левица од поодамна посочи дека ќе го бојкотира референдумот на 30-ти септември, а оттаму се бунати за неправилности на кои би можеле да наседнат ...
сите 11 | | | веќе видена

 Граѓаните се свесни дека постигнатиот Договор е фер и најдобро можно решение за нив и за Македонија и затоа на референдумот на 30 септември тие ќе заокружат ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Струмичкото семејството Петрови како надоместок на штета од 275 илјади швајцарски франци ја тужи државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: