Мицотакис ги повика Грците масовно да излезат на изборите

2 копии
3 копии

Тогашниот грчки премиер Костас Караманлис пред 14 години прифатил двојна формула за името и да не се менува македонскиот устав, односно државата да го задржи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пред изборите во Грција, СИРИЗА излезе со „изборна бомба“ – едно писмо од нафатлин од тогашниот премиер Костас Караманлис до претседателот на САД, Џорџ Буш, а ...
| | веќе видена | слични

 Ова прашање се отвори по објавата на писмото кое во 2005тата година, тогашниот грчки премиер Костас Караманлис му го испратил на американскиот претседател ...
| | веќе видена | слични

За многумина во Грција, кои се незадоволни од премиерот и лидер на партијата СИРИЗА, Алексис Ципрас, причината за падот на неговата популарност помеѓу ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Каде ќе бевме денес ако Гоце одлучеше да ја свитка кичмата и да не се бори за независност, каде ќе бидеме ако му дозволиме на Заев денес во наше име да ја ...
сите 673 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, одржа средба со новата вонредна и ополномоштена амбасадорка на Германија, Анке Гизеле Холштајн, која во оваа ...
сите 217 | | | веќе видена

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и Носител на изборна единица 4, денеска ги посети Струмица и струмичко, имаме една навистина интензивна ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицотакис ги повика Грците масовно да излезат на изборите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: