Одбележување на Светскиот ден на семејните и општи лекари


3 копии

Здружението на лекари по општа медицина – семејна медицина и годинава ќе го прослави 19 мај – Денот на семејните и општи лекари.„Семејни-општи лекари – лидери ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За помалку од осум години, Македонија ќе се соочи со недостиг на матични лекари, предупредуваат од Здружението на лекари по општа медицина. Од таму информираат ...
| | веќе видена | слични

Лекари и специјалисти недостасуваат во сите болници и клиники низ земјава. Нема гинеколози, интернисти, рендгенолози кои постојано заминуваат во странство на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дел од грчките пратеници се соочени со закани пред гласањето за доверба на владата на премиерот Алексис Ципрас и договорот за името со Македонија. Заканувачки ...
сите 558 | | | веќе видена

Франција очекува од британската влада да се изјасни какви натамошни чекори ќе преземе во процесот на Брегзит . Францускиот премиер Едуар Филип би требало утре ...
сите 315 | | | веќе видена

Грчкиот весник „То Вима“ информира дека Преспанскиот договор може да биде ратификуван во грчкиот парламент и со помалку од 151 пратеник, кои инаку му се ...
сите 592 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одбележување на Светскиот ден на семејните и општи лекари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: