Викендов ќе се одржи 37 – то традиционално искачување на Титов врв

2 копии

Викендов планинарскиот клуб Љуботен од Тетово ќе го организира 37 – то традиционално искачување на највисокиот врв на Шар Планина Титов врв.На традиционалното ...
| | веќе видена | слични

Македонското еколошко друштво и други невладини организации го завршија проектот во кој се создаде студија со препораки наречени „Визија за Шар Планина во 2038 ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Планинарски Клуб „Љуботен“ од Тетово, на 26 и на 27 мај го организираше традиционалното искачување на Титов Врв, по триесет и седми пат. Од клубот информираа ...
| | веќе видена | слични

Планинарски Клуб „Љуботен“ од Тетово на викендов по триесет и седми пат го организираше традиционалното искачување на Титов Врв. Настанот почна со официјалното ...
| | веќе видена | слични

Успешно заврши 37 – традиционалното искачување на Титов Врв, кое се организира во месец мај. На врвот висок 2747 метри кој е на најголема надморска височина на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
повеќе

Останато

Претседателот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, соопштил дека пратениците ќе гласаат за ратификување на Преспанскиот договор со Македонија до крајот на ...
сите 604 | | | веќе видена

Во текот на следните неколку денови, поточно некаде до вторник ќе продолжи променливото време со локални послаби врнежи и тоа од дожд на ниските и снег на ...
сите 222 | | | веќе видена

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 214 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш имаат експлицитно видео клип кој секој момент може да осамне во јавноста. Пеачката и фудбалерот се снимале за време на се*с во ...
сите 170 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Викендов ќе се одржи 37 – то традиционално искачување на Титов врв

Од:
До кого (е-маил):
Порака: