Грците од Солун порачаа: „Македонија е една и грчка“


2 копии
14 копии

Грците не се откажуваат од намерата да протестираат во Атина за одбрана на името „Македонија“. Новиот протест официјално е закажан за 4 февруари во 14 часот ...
| | веќе видена | слични

Опозициските партии во Македонија и Грција ги користат преговорите за името, за да добијат политички поени. Таков беше случајот со протестите во Солун но и тие ...
| | веќе видена | слични

На прес-конференција, јорганизациите и здруженијата кои стојат зад организирањето на собирот, а во голем дел од дијаспората, соопштија дека формирале ...
| | веќе видена | слични

Дали новото име на автопатот кон јужниот сосед, „Пријателство”, води до посакуваното место. Најавениот референдум треба да даде одговор колкав број од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ставрос Теодоракис, претседателот на грчката либерална и социјал-демократска партија „Потами“ вчера по големиот протест во Солун, на својата Фејсбук страница ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нивото на реките во подрачјата погодени од ураганот Флоренс драматично се зголемува, предупредија метеоролозите откако денеска централниот дел од ураганот го ...
сите 173 | | | веќе видена

Бошњачкиот демократски сојуз со соопштение истакна дека го поддржува референдумот и ги повикува граѓаните на Република Македонија да го поддржат договорот со ...
сите 112 | | | веќе видена

Референдумот е можност граѓаните да се изјаснат дали ќе останеме во „статус кво“ ситуација или ќе ги отвориме вратите кон подобра иднина, рече претседателот на ...
сите 67 | | | веќе видена

Овој 30 септември е крстосницата на која ќе треба ние да си ја заокружиме и да си ја зацврстиме нашата државност, и тоа со зачуван идентитет како македонски ...
сите 103 | | | веќе видена

Турнирот во Њујорк, УС Опен, изминативе неколку дена е проследен со лошо време кое им прави сериозни проблеми во играта на тенисерите. Така беше и на дуелот ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грците од Солун порачаа: „Македонија е една и грчка“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: