Орбановото влијание во ЕУ

Сѐ додека една земја, сеедно од која причина, може да мисли дека сама би била посилна отколку во Унијата, уништувачите имаат аргументи на своја страна. Пишува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Гардијан – ЛондонНие во Западна Европа удобно ги занемаруваме сопствените недостатоци и не покажуваме сочувство кон тешкото минато на нашите соседи. Во Европа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Момчето за кое вчера за малку ќе се удавеше скокајќи по крстот, пропаднал во кал. Нему не му се слошило како што првично се мислеше. Како што објави Досие.мк ...
сите 152 | | | веќе видена

Богојавленските чествувања во Охрид продолжија и денеска на Соборот на Свети Јовен Крстител, со капењето на рибарите во Охридското Езеро како продолжение на ...
сите 261 | | | веќе видена

„Доколку (претседателот на Грција) Прокопис Павлопулос го потпише Преспанскиот договор кој не е потпишан од претседателот (на пјРМ) ќе учествува во уставно ...
сите 94 | | | веќе видена

Скандалот на Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш никако да стивне, секој ден се појавува нов доказ против пеачката.Пеачката ставајќи на Инстаграм ...
сите 207 | | | веќе видена

Договорот од Преспа ќе помине во парламентот бидејќи премиерот Алексис Ципрас ќе има доволно мнозинство, а потоа дури и да има нова влада, предводена од ...
сите 423 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Орбановото влијание во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: