Страшна несреќа кај булевар Србија, неколку лица повредени

Жителите на Горно Лисиче стравуваат за својата и за безбедноста на своите најмили. Рампата на железничкиот премин подолго време не е во функција, а жителите ...
| | веќе видена | слични

Познатата „Пластичарска улица“ несомнено е синоним за голема гужва, непрописно пракирање и непочитување на сообраќајните правила и прописи. Така е и деновиве ...
| | веќе видена | слични

Уште едно ново место за скопјани. Изградбата на овој рекреативен адреналински велосипедски парк - велодром, се очеува да започне до крај на годинава, а да биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За десетина дена, комплетно е реновирана четиридецениската кујна во објектот ,,Детлинка” . По вонредната дезинфекција, дезинсекција и дератизација таа е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО -ДПМНЕ е очајна, со лажни вести ги маскира вистинските нејзини цели, заштитата на криминалите на единствената глава на октоподот-Груевски Една е главата ...
сите 125 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 402 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 254 | | | веќе видена

Општина Охрид нема испратено официјално барање до Владата во врска со изземање или отстапување на ингеренции во одредена сфера од работењето на локалната ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Страшна несреќа кај булевар Србија, неколку лица повредени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: