Премиерот Заев во Португалија на Конгресот на Партијата на европските социјалисти

Како што соопшти владината прес-служба, за време на посетата Заев ќе има одвоени средби со премиерот на Португалија Антонио Коста и со премиерот на Шпанија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска и утре ќе престојува во Португалија, во дводневна работна посета на Лисабон во рамки на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев на 7-ми и 8-ми декември ќе престојува во Португалија, во дводневна работна посета на Лисабон. За ...
| | веќе видена | слични
10 копии

На вториот ден од работната посета на Брисел заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, заедно со министерот за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска и министерот за надворешни работи Никола Димитров на денешната средба со еврокомесарот Јоханес Хан и шефицата на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонија се движи во позитивен правец, ги исполнува зададените критериуми, а ЕУ и НАТО треба да ги признаат напорите и постигнатите резултати и да и ...
| | веќе видена | слични

Во Брисел средби и со високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на ЕУ, Федерика Могерини како и со комесарот за соседска политика и ...
| | веќе видена | слични
12 копии
повеќе

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 145 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 151 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 90 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју за „Тајм“ изјави дека би размислил за употреба на воена сила против Иран, за да го спречи да се снабди со ...
сите 172 | | | веќе видена

Борис Џонсон го зацврсти своето водството во трката за нов лидер на конзервативната партија и премиер на Обединетото Кралство. Во вториот круг од гласањето ...
сите 98 | | | веќе видена

Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
сите 49 | | | веќе видена

За две години многу работи се променија во нашата земја. Од заробена држава станавме светол, блескав пример во регионот. Од уназадување повторно одиме напред. ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиерот Заев во Португалија на Конгресот на Партијата на европските социјалисти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: