Премиерот Заев во Португалија на Конгресот на Партијата на европските социјалисти

8 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска и утре ќе престојува во Португалија, во дводневна работна посета на Лисабон во рамки на ...
| | веќе видена | слични

По два дена дебата за уставните измени, македонскиот премиер Зоран Заев денеска и утре ќе престојува во Португалија на Конгресот на партијата на европските ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Како што соопшти владината прес-служба, за време на посетата Заев ќе има одвоени средби со премиерот на Португалија Антонио Коста и со премиерот на Шпанија ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев на 7-ми и 8-ми декември ќе престојува во Португалија, во дводневна работна посета на Лисабон. За ...
| | веќе видена | слични

Дали за Манфред Вебер се поважни врските со неговите сестрински партии во Македонија и Грција од стабилната иднина на Македонија во НАТО и ЕУ? Ова прашање ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пред три дена заврши во притвор а заедно со останатите обвинети за 27 април беше на сослушување . Од затворот во Шутка Владимир Атанасовски екс директорот на ...
сите 281 | | | веќе видена

Слободан Богоевски, Зоран Верушевски, Сашо Мијалков, Владимир Атанасовски- четворицата беа директори на Управата за безбедност и контразузнавање и четворицата ...
сите 8 | | | веќе видена

Работната група за помирување, формирана со цел поефикасна работа на парламентарното Координативно тело за помирување и интеграција, според информациите на ...
сите 413 | | | веќе видена

Алберт Муслиу најави дека ќе бара правна разрешница во врска со вчерашното сведочење на Александар Василевски Нинџа, кој како обвинет за упадот во Собранието ...
сите 169 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната дебата за нацрт аманданите на Уставот потсети дека и пратеници од опозицијата имале свои предлози за подобрување на текстот, ...
сите 106 | | | веќе видена

Цела недела Заев и Оливер Спасовски ја навредуваат интелигенцијата на граѓаните и се уште не даваат никаков одговор за тоа кој прислушувал, кој се ги има ...
сите 106 | | | веќе видена

Зачестено пишувам за фактите кои го разголуваат црното владеење на оваа Влада. Но ова за што пишувам денес, не е само статистички податок, туку многу повеќе од ...
сите 184 | | | веќе видена

Кривичниот совет при Основниот суд Скопје 1 ја одби жалбата на Сашо Мијалков и ја потврди одлуката на судија на претходна постапка да му одреди 30 дена притвор ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиерот Заев во Португалија на Конгресот на Партијата на европските социјалисти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: