Премиерот Заев од Европските младински олимписки игри: Единството и обединувањето коишто ги создава спортот, треба да се преслика на целиот Балкан и заеднички да се движиме кон европска иднина


7 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев заедно со својата сопруга Зорица Заева присуствуваа на церемонијата на отворање на Европските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот, Зоран Заев, заедно со својата сопруга, Зорица Заева, присуствуваше на церемонијата на отворање на Европските младински олимписки игри во Сараево, ...
| | веќе видена | слични

Зафировска и Петковски ќе се натпреваруваат во дисциплината „крос кантри", а овој настап за нив ќе биде прво меѓународно искуство.Петковски настапува утре, во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Пред почетокот на Европските младински олимписки игри во Сараево денеска премиерот Зоран Заев се сретна со Ана Марија Зафировска и Никола Петковски, кои на ...
| | веќе видена | слични

Денеска во Сараево се отвори европскиот Олимписки младински фестивал (ЕИОФ), во кој ќе учествуваат млади спортисти од повеќе земји помеѓу 14 и 18 години. На ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Пред точно 35 години на денешен ден беа отворени Зимските олимписки игри во Сараево 1984 година. На олимпискиот стадион во Кошево, хрватската лизгачка Санда ...
| | веќе видена | слични

На денешен ден, 8 февруари, 1984 година, една од најдобрите југословенски лизгачки, Санда Дубравчиќ, го запали олимпискиот оган на олимпискиот стадион „Кошево“ ...
| | веќе видена | слични

За крвавиот масакр на пазарот Маркале во Сараево се обвинети и поранешниот претседател на Република Српска, Радован Караџиќ и командантот на војската на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Како што веќе најавивме, од утре па во текот на следниот период територијата на нашата држава ќе биде пов влијание на возок воздушен притисок (антициклон) кој ...
сите 203 | | | веќе видена

Само претседателот на државата Ѓорге Иванов не го испочитува рокот за промена на името на дигитални записи, логoа, меморандуми, електронски комуникации, ...
сите 278 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 154 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 239 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена

Десерт кој ќе го обожавате! 2 јајца 1 чаша шеќер 1 чаша млеко 1 чаша мелени бисквити 50 гр чоколадо 60 гр путер 1 кесичка прашок за печиво 1 чаша брашно 1 чаша ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиерот Заев од Европските младински олимписки игри: Единството и обединувањето коишто ги создава спортот, треба да се преслика на целиот Балкан и заеднички да се движиме кон европска иднина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: