Премиерот на А1 и изрази сочувство

Требаше да минат две години, на серија митинзи јавно да повикува да не и се верува на А1, требаше да се изврши упад во телевизијата, требаше да се уапси Велија Рамковски сосе пола фамилија, требаше да се замрзне сметката и да се принудат новинарите да емитуваат од улица, за да се создадат услови нашиот сочувствителен премиер Никола Груевски, преку својот шеф на кабинет Мартин Протугер, да побара да настапи на А1. И настапи Никола. Што кажа? Кажа дека тој нема ништо со одлуките на правосудните органи. Дека ништо не знае. Дека за ништо не е одговорен. Дека за се е виновен тој што лежи во притвор. Дека новинарите треба него да го осудуваат, а не владата. Дека многу му е гајле што се притворени бремени жени и болни лица, ама ете, не може против судот. И секако, кажа дека сака А1 да продолжи да работи. Не стаса да каже како да продолжи. А знаеме, кажа Латас - со други газди. Ах, да, да не бидам неправеден спрема нашиот демохристијански и хуман премиер - човекот кажа дека сочувствува со новинарите на А1 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 163 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека Зоран Заев продолжува со целосно редефинирање на Македонија. Велат дека откако ја избришал македонската историја, се откажа од ...
сите 223 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 97 | | | веќе видена

Народниот театар од Битола за претставата „Бакхи – краток преглед на распадот“ во режија на Игор Вук Торбица ги доби наградите за најдобра претстава и режија ...
сите 75 | | | веќе видена

Не сум херој. Тоа ми беше работа. Да не го направев тоа, ќе ми дадеа отказ. Како ќе најдев работа после тоа, рекол Олексиј Ананенко, еден од тројцата инженери ...
сите 77 | | | веќе видена

Американската војска објавила видео снимка на која, како што се тврди, се гледа како иранската Револуционерна гарда отстранува мина која не експлодирала на ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиерот на А1 и изрази сочувство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: