Ѕвездата на Аталанта заплака кога потпишуваше за Милан


Милан во самиот крај на преодниот рок ја победи конкуренцијата и во своите редови ја донесе ѕвездата на Аталанта, Џакомо Бонавентура. 25-годишниот крилен фудбалер пристигнува на „Сан Сиро“ за 7 милиони евра, а потпретседателот на „росонерите“ Адриано Галиани откри дека фудбалерот заплакал кога го потпишувал договорот. „Да, тоа е вистина. Џакомо плачеше кога го потпишуваше договорот. Тоа е остварување на сонот, бидејќи тој е голем навивач на Милан. Само еден час претходно беше се договорено за да се пресели во Интер, но кога се јави Галиани Џакомо веднаш ги избра росонерите“, потврди агентот на фудбалерот. Милан се насочи кон доведување на Бонавентура откако пропадна трансферот на Биабијани од Парма.
| | веќе видена | слични

Младата ѕвезда на ПСВ, Закаија Бакали одби да го продолжи договорот со холандскиот клуб и следното лето како слободен играч ќе се пресели во некој од европските гиганти. Тоа го прави уште поинтересен за Премиерлигашите кои и онака се силно заинтересирани да го имаат во своите редови, бидејќи станува збор за еден од најталентираните фудбалери во Европа. За 18-годишниот крилен напаѓач интерес покажаа Манчестер Јунајтед, Челзи и Ливерпул, а ситуацијата будно ја следат и Арсенал, Милан и Јувентус. Бакали е познат и по тоа дека е најмладиот стрелец на хет-трик во историјата на холандското првенство, а ПСВ доколку сака да заработи на неговата продажба ќе треба тоа да го направи во јануари. Спортскиот директор на ПСВ потврди дека фудбалерот не сака да го продолжи договорот и дека многу клубови веќе испратиле официјални понуди.
| | веќе видена | слични

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов потврди дека миризбата во зградата во Аеродром биле користени пелени кои не биле фрлени. Според него, граѓаните ...
сите 73 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 78 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 259 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѕвездата на Аталанта заплака кога потпишуваше за Милан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: