Премиерите на Грција и Турција: меѓусебна поддршка во тешки времиња

12 копии
5 копии

Многу од земјите во Европската унија минаа низ избори и се надевам дека во мирна атмосфера ќе се врати добриот тон и толеранцијата во односите меѓу Унијата и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Неподносливиот мирис кој со месеци наназад се шири во Тетово крена на нозе стотици граѓани на градот под Шара. Велат ни се гушат децата – и децата на ...
сите 114 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери во ексклузивно интервју за САКАМДАКАЖАМ.МК зборува за главните предизвици во неговата работа во изминативе 3 месеци, ...
сите 43 | | | веќе видена

Северна Кореја ги предупреди САД дека „долеваат масло на огнот“ со заедничките воени вежби со Јужна Кореја, што почнуваат утре. Северна Кореја ги предупреди ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиерите на Грција и Турција: меѓусебна поддршка во тешки времиња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: