Во библиотеката „Искра“ се одржа 44. Детски поетски фестивал „Мајски цвет“

16.05.2018 Библиотеката „Искра“ во Кочани беше домаќин на 44. Детски поетски фестивал „Мајски цвет“ што се организираше во соработка со ЛК „Копнеж“. На ...
| | веќе видена | слични

Преполна сала, воодушевена и насмеана публика, силен аплауз за актерската екипа. Во ваква атмосфера помина синоќешната премиера на „Сомнително лице“ во ...
| | веќе видена | слични

Подготовките за петтото издание на Меѓународниот поетски фестивал „Литературни искри“ во Гостивар, кое ќе се одржи во сабота, се при крај. Организаторите денес ...
| | веќе видена | слични

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 198 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 218 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во библиотеката „Искра“ се одржа 44. Детски поетски фестивал „Мајски цвет“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: