Рисимкин - Никој не може да го уништи или оспори Танц фест

Создадовме уметници кои имаат извонреден квалитет и сега е доведено во прашање нивното егзистирање. За жал, тие веќе размислуваат да си одат надвор, вели ...
| | веќе видена | слични
4 копии

- „Орландина“ е претстава посветена на Росана Хрибар и времето. Инспирирана од романот „Орландо“ на Вирџинија Вулф, интимна приказна на танчар раскажана преку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамки на програмата ќе се одржи и премиера на Скопје танцовиот театар „Егзистирање“ на 11 април во МКЦ. Премиерите на Скопје тaнцовиот театар ќе бидат ...
| | веќе видена | слични

Пред отворањето ќе има музика на Kraftverk и учество на 90 деца од танцовите студија Break the floor од Штип, по што на францускиот уметник, танчер и кореограф ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 157 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска за ТВ21, во врска со случајот „Монструм“, на прашањето: Дали сега во ваква позиција може да ...
сите 156 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 92 | | | веќе видена

Во Министерството за правда е пристигнато известувањето од Министерството за внатрешни работи дека поранешниот премиер Никола Груевски се наоѓа во Унгарија. Oд ...
сите 54 | | | веќе видена

Либералната партија смета дека со воведувањето на црвена, жолта и зелена еколошка налепница за возилата нема да се реши проблемот со загадувањето. Ќе се удри ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рисимкин - Никој не може да го уништи или оспори Танц фест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: