Преку обуки до вработување на ранливи категории граѓани

Невработени лица од Тетово, претежно од ромска националност, се здобија со сертификати за шивачи во рамките на проектот „Мобилен тим за социјална инклузивност ...
| | веќе видена | слични

Прекуграничните проекти што се реализираа изминативе години во Куманово ги опфатија, младите, бизнисмените, лицата со попреченост, ги поврзаа институциите и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во рамките од Интеррег ИПА Програмата за прекугранична соработка помеѓу Грција и Република Македонија, Центарот за развој на Југоисточниот плански регион ...
| | веќе видена | слични

Првиот проект е „Заеднички стратегии за заштита на биолошката разновидност и одржлив развој на билатералнaта мрежа на заштитени подрачја“. Една од главните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Памела Андерсон беше гостинка на синоќешната вечера на фудбалскиот клуб Олимпик од Марсеј , каде се собирала помош за сиромашните деца од градот. наеднаш , во ...
сите 218 | | | веќе видена

Продолжуваат превирањата во Исламската верска заедница. Новиот поглавар Скендер Бузаку е назначен на функцијата од судот, но Реис ул улема хаџи Сулејман ефенди ...
сите 375 | | | веќе видена

Како исходот од првиот круг на македонските претседателски избори ќе влијае на политичките елити, на вториот круг, и воопшто на политичката ситуација во ...
сите 334 | | | веќе видена

Телохранителите на Ким Џонг-ун, кои севернокорејскиот лидер го допратија денеска до Владивосток, повторно го привлекоа вниманието на светските медиуми.Додека ...
сите 135 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преку обуки до вработување на ранливи категории граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: