Нови реквизити во детскиот парк донираше “Антура МК“


5 копии

Проектот „Мој општинар“ во Општина Кавадарци, функционира веќе 8 месеци, преку 9 одделни реони каде секој реон има свој општинар кој континуирано последните 8 ...
| | веќе видена | слични

18.07.2018 Во завршна фаза е уредувањето на детското игралиште кај зградите кај поранешен “Атом“, каде што се префрлија реквизитите од Градскиот парк – ...
| | веќе видена | слични

Изминатиот период, гостиварската локална самоуправа обезбеди неколку нови детски катчиња за забава и рекреација на најмалите. Игралишта со лулашки, лизганици и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Останато

По наредба на директорот на БЈБ, обвинетиот Митко Чавков било одземањето на дисковите со снимките од безбедносните камери во Собранието, потврди собраниската ...
сите 250 | | | веќе видена

Охрид, 25. септември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде значително посвежо со умерена локална облачност и повремени сончеви периоди. Ќе дува силен северен ...
сите 274 | | | веќе видена

Полициските службеници имаат оперативни информации дека криминална група од територијата на Црна Гора се обидела да ја убие новинарката на „Вијести“ Оливера ...
сите 55 | | | веќе видена

Кабинетот на косовскиот претседател Хашим Тачи информира денеска за неговата средба во Њујорк, каде што се одржува Генералното собрание на Обединетите нации, ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови реквизити во детскиот парк донираше “Антура МК“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: