Домашните компании ќе се поврзуваат со странските инвестиции преку проект од ИФЦ


5 копии

Проект преку кој домашните компании ќе се поврзуваат со странските инвеститори во ТИРЗ, е договорен со Меѓународната финансика корпорација (ИФЦ) за време на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии Драган Тевдовски за МИА истакна дека ИФЦ дале согласност да го поддржат  овој проект, што ќе донесе многукратни придобивки за домашните ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Првата транша во износ од 15 милиони евра евтини кредити за малите и средни претпријатија преку ЕИБ, ќе биде префрлена следната недела. Ова беше истакнато на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Република Северна Македонија е мала и отворена економија, ризици постојат, но иако ММФ ја намали проекцијата за економски раст за најголем број земји, нашата ...
| | веќе видена | слични
13 копии

На бројните состаноци со високи претставници на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) коишто делегацијата предводена од гувернерката на Народната банка, Анита ...
| | веќе видена | слични

Делегација предводена од Тевдовски и гувернерката на Народна банка, Анита Ангеловска-Бежоска, го заврши повеќедневниот престој на Пролетните средби на ...
| | веќе видена | слични

Таа уште еднаш истакна дека денарот е стабилен и оти проекциите на Народната банка предвидуваат задржување на девизните резерви на сосема адекватно ниво, ...
| | веќе видена | слични

Во изјавата, Ангеловска-Бежоска потенцира дека во рамки на дискусијата на состаноците во Вашингтон е констатирано дека банкарскиот систем на земјата е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бордот на Европската инвестициска банка (ЕИБ) ја одобри првата транша од 15 милиони евра за мали и средни претпријатија од кредитната линија од 100 милиони ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Интервентната полиција мнападна голем број луѓе што ги преплавија улиците на главниот град на Еквадор, Кито, и го нарекоа нивниот претседател Ленин Морено ...
сите 494 | | | веќе видена

Блерим Река - за јавноста најмалку познат од тројцата кандидати за иден шеф на државата. И пред изборите не беше многу експониран, со исклучок на повремените ...
сите 147 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат Гордана Силјановска Давкова, ја појасни причината зошто не учествуваше на синоќешната дебата на Телевизија Телма „Жешко столче“. Член ...
сите 154 | | | веќе видена

Кај наоѓа Пендаровски делови за југото, дали му се лути Бранко Црвенковски затоа што го нема на спотовите, верува ли во подобар Преспански договор, Помеѓу ...
сите 194 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека тој е задоволен од последните анкети.-Јас сум ...
сите 31 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Домашните компании ќе се поврзуваат со странските инвестиции преку проект од ИФЦ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: