ЕУ догодина ќе и’ додели на Турција 1,5 милијарди евра за мигрантите

5 копии

Европската унија во 2019 година ќе оддели дополнителни 1,5 милијарди евра за Турција за справување со мигрантската криза. Ова е предвидено со Проект-буџетот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Естонската полиција денеска соопшти дека над 13 милијарди долари (11 милијарди евра) биле испрани во банки во балтичката земја меѓу 2012 и 2016 година, објави ...
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 275 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ догодина ќе и’ додели на Турција 1,5 милијарди евра за мигрантите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: