Прекршочна пријава од антикорупционерите доби в.д директорката на Клиниката за хематологија

 Иако имала обврска досега четири пати да поднесе анкетен лист за имотната состојба, бидејќи толку пати и се продолжувал мандатот вршител на должност, тоа не ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Скопје, 22 мај 2019 (/) – Државната комисија за спречување на корупцијата и судир на интереси (ДКСК) ќе испитува како се трошат буџетските пари во државните и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Државната комисија за спречување корупција и судир на интереси (ДКСК) на денешната седница отвори постапка со кој ќе се испитува можен судир на интереси при ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Државната комисија за спречување корупција и судир на интереси (ДКСК) ќе поведе иницијатива за покренување постапка пред Јавното обвинителство за постоење ...
| | веќе видена | слични

Антикорупциската комисија ќе поведе иницијатива за покренување постапка пред Скопското јавно обвинителство зашто утврдила злоупотреба на службена положба и ...
| | веќе видена | слични

Антикорупциската комисија ќе поднесе иницијатива до Јавното обвинителство за кривично гонење на одговорни и службени лица во Основниот суд Скопје 1, меѓу кои и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Државната комисија за спречување на корупција ќе поднесе иницијатива до Јавното обвинителство за постоење основано сомневање за злоупотреба на службената ...
| | веќе видена | слични

На седницата на Државната комисија за спречување на корупцијата и судир на интереси (ДКСК) денеска е отворен уште еден предмет за в. д. директорката на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како ќе стигне власта до 2/ 3 мнозинство за законот со кој СЈО останува дел од организиран криминал? Ќе има ли нови пазарање во законодавниот дом или пак ќе ...
сите 162 | | | веќе видена

Штитење на криминалци и сокривање на криминалот е одлика единственo на ВМРО-ДПМНЕ. Единствениот криминален октопод е сместен во Будимпешта и е раководен од ...
сите 179 | | | веќе видена

Британското списание „The Sun“ пишува дека бракот на најдобриот тенисер на светот има проблеми. Англичаните во текот на Вимблдон го покажаа своето вистинско ...
сите 130 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена

Зоран Заев го легитимираше она што одамна го велам, а тоа е дека Рускоска е негов избор, и сега сака една Катица Јанева да ја замени со друга Катица Јанева, ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прекршочна пријава од антикорупционерите доби в.д директорката на Клиниката за хематологија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: