Прекршочна пријава од антикорупционерите доби в.д директорката на Клиниката за хематологија


 Иако имала обврска досега четири пати да поднесе анкетен лист за имотната состојба, бидејќи толку пати и се продолжувал мандатот вршител на должност, тоа не ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Државната антикорупциска комисија покрај досегашните прекршочни пријави поднела две иницијативи за кривична одговорност за двајца функционери за непотизам и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Актуелниот градоначалник на Прилеп, Јовановски и екс претседателот на скопскиот кривичен суд, Панчевски, кривично да одговараат за вработување на своите внуци, ...
| | веќе видена | слични

Антикорупциската комисија бара кривична одговорност од актуелниот градоначалник на Прилеп, Илија Јовановски и екс претседателот на скопскиот кривичен суд, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Земјава бележи континуиран пад на листата на Транспаренси интернешенел во однос на перцепцијата на корупцијата, а најверојатно и на праксата. Генерално ...
| | веќе видена | слични

 На денешната експертска дебата посветена на улогата на новоизбраната ДКСК, Тупанчевски посочи дека после СЈО, Антикорупциска дала нова надеж во борбата со ...
| | веќе видена | слични

Државната комисија за спречување на корупцијата го казни ректорот на Универзитетот „Мајка Тереза“, Азиз Положани, за непочитување на законот, трудејќи се да го ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на своето работење до денеска антикорупциската комисија отворила 276 случаи, од кои затворени се 28 а само за 2 комисијата поднела иницијатива за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Преговорите за новиот закон за Јавното обвинителство, во чии рамки е и статусот на СЈО е еклатантен пример како не треба да течат реформите во Република ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дуелот на Канал 5 вечерва изјави дека „бомбата“ која ја емитуваше пратеникот Антонио Милошоски е од состаноците на кои ...
сите 227 | | | веќе видена

„Конечно СДСМ има коалиција во која има партии од сите етнички заедници и тоа е важно за општеството и граѓаните. Второто е дека носи пратеници плус по некои ...
сите 351 | | | веќе видена

Информациите дека Јавното обвинителство отворило предмет против Јово Вангеловски заради тоа што намерно држел предмети во фиока, уште еднаш ја потврдува ...
сите 279 | | | веќе видена

Вчера во 12,20 часот во СВР Охрид од ТППЕ Охрид, бил пријавен пожар во помошна просторија на ул.„Живко Чинго“. Од полициски службеници од СВР-Охрид излезено ...
сите 70 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прекршочна пријава од антикорупционерите доби в.д директорката на Клиниката за хематологија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: