Заев повикува на лидерска средба, три прашања на дневен ред


5 копии
10 копии

Засега нема договор за лидерска средба со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за трите теми – Специјалното јавно обвинителство, пописот и Изборниот ...
| | веќе видена | слични

Eдинственото прашање кое сѐ уште е нерешено помеѓу власта и опозицијата околу Законот за СЈО е тоа дали Катица Јанева да остане или не на чело на специјалното ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев како гостин во студиото на Клан Македонија за преговорите на власта со опозицијата за Законот за јавно обвинителство со кој треба да се ...
| | веќе видена | слични

Владата никогаш не инсистирала Катица Јанева засекогаш да остане шеф на Специјалното јавно обвинителство, вели министерката за правда, Рената Дескоска, во ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Во Македонија мора да се врати правдата, мора да се врати владеењето на правото и правната држава. На аболицираниот Заев и неговата криминална банда и требаа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Да се испитаат сите иниции за криминал на Катица Јанева и СЈО, злоупотребата на службената должност, но и финансиското работење, наместо да бара амнестија за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО -ДПМНЕ е очајна, со лажни вести ги маскира вистинските нејзини цели, заштитата на криминалите на единствената глава на октоподот-Груевски Една е главата ...
сите 125 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 402 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 254 | | | веќе видена

Општина Охрид нема испратено официјално барање до Владата во врска со изземање или отстапување на ингеренции во одредена сфера од работењето на локалната ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев повикува на лидерска средба, три прашања на дневен ред

Од:
До кого (е-маил):
Порака: