Мадуро се надева на позитивни разговори со венецуелската опозиција на Барбадос

Новата фаза од преговорите меѓу властите на Венецуела и опозицијата на Барбадос може да резултира со некои нови договори, изјави вчера претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на опoзицијата во Венецуела, Хуан Гваидо, на средбата со членовите на владата на претседателот на државата, Николас Мадуро, во Барбадос неделава, ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Делегацијата на претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, пристигна на Барабадос за да учествува во новата рунда разговори со опозицијата, рече министерот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Венецуелската опозиција соопшти во неделата дека нејзините претставници ќе се вратат на островот Барбадост за да ги продолжат преговорите со владата на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Одлуката на Владата да го признае Хуан Гуаидо за привремен претседател на Венецуела, не само што не придонесува во мирно решавање на оваа сериозна криза и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Здравствените власти во земјава најавуваат дека ќе нема враќање на рестриктивните мерки по одржувањето на предвремените парламентарни избори закажани за 15 ...
сите 714 | | | веќе видена

Јас во политиката не влегов за да направам семејно богатство, туку јас во политиката влегов за да работам за народот и да ја реформирам Македонија како земја ...
сите 646 | | | веќе видена

Во нашите болници има доволно лекови за пациентите болни од КОВИД-19. На заболените им се дава терапија која се применува и во другите држави, и лекувањето е ...
сите 275 | | | веќе видена

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 302 | | | веќе видена

Веднаш по формирањето на Владата ќе пристапиме кон реализација на план, кој веќе го имаме изготвено, за борба против корона кризата, тоа ќе ни биде приоритет и ...
сите 259 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на Анке Гизелa Холштајн, новоименувана амбасадорка на Сојузна Република Германија во ...
сите 246 | | | веќе видена

Охрид, 8. јули 2020 (Inpress)– Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 160 | | | веќе видена

И во услови на пандемија државата има капацитет да спроведе здравствено безбедни избори. Важно е да излезете и да гласате, да го остварите своето уставно ...
сите 309 | | | веќе видена

Големи се шансите Еден Азар да не се појави на натпреварот кој Реал Мадрид в петок вечер ќе го игра на домашен терен против Алавес, и на кој на домашните им ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мадуро се надева на позитивни разговори со венецуелската опозиција на Барбадос

Од:
До кого (е-маил):
Порака: