Путин и Моралес за Венецуела: Неприфатливо е надворешно мешање


Синоќа заврши новата рунда разговори меѓу венецуелските власти и опозицијата, со најава дека разговорите ќе продолжат. Како што наведуваат британските медиуми, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Новата фаза од преговорите меѓу властите на Венецуела и опозицијата на Барбадос може да резултира со некои нови договори, изјави вчера претседателот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

САД ја изразуваат својата загриженост поради грубо нарушените човекови права и насилствата наведени во извештајот за човекови права на ОН, се вели во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Венецуелската опозиција ќе учествува на состанокот со претставниците на венецуелските власти со посредство на Норвешка на Барбадос, објави во неделата ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии
повеќе

Останато

Специјалната јавна обвинителка по осум дена молк денеска се обрати на прес конференција во Специјалното јавно обвинителство. Катица Јанева рече дека ...
сите 448 | | | веќе видена

Зијадин Села од Алијансата за Албанците објави неколку забелешки за владиниот предлог закон за Јавното обвинитeeлство. Тој истакна дека ќе се обидат да ...
сите 214 | | | веќе видена

Таа  се обрати  на јавноста на прес конференција но не одговори на новинарските прашања.. таму е нашиот репортер Михајло Видимлиски. Повеќе во видеото.
сите 71 | | | веќе видена

Денеска до Собранието на Република Северна Македонија се доставува Предлог законот за Јавното обвинителство што е во интерес на реформите и правдата. Со новото ...
сите 186 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин и Моралес за Венецуела: Неприфатливо е надворешно мешање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: