Преговорите во Конгресот во застој, се заканува нова блокада на федералната влада


3 копии

Преговорите на републиканците и демократите во Конгресот на САД за прашањата за граничната безбедност, кои се во тек со цел да се спречи нова блокада на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Џошуа Трамп, кој со месеци од пријателите во училиште бил исмеван бидејќи се презива како американскиот претседател со кој не е во роднински врски, бил гостин ...
| | веќе видена | слични

Џошуа Трамп од Делавер не е во роднинска врска со претседателот Доналд Трамп. Неговите родителите велат дека другите ученици во одделението поради презимето го ...
| | веќе видена | слични

Во својот втор говор за состојбта на нацијата претседателот на САД, Доналд Трамп ги предизвика Конгресот и Америка да „изберат големина“ над политиката. ...
| | веќе видена | слични

Демократите кои како противкандидати ќе се соочат со американскиот претседател на изборите во 2020 година, веднаш го нападнаа говорот за состојбата на нацијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата која се случи на 13. февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават ...
сите 268 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преговорите во Конгресот во застој, се заканува нова блокада на федералната влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: