Едно лице загина во страшна сообраќајка утрово во Македонија

Од силниот удар Л.М. задобил тешки повреди од кои веднаш починал. Денеска околу 8 часот во близина на патарината „Групчин“ на автопатот Тетово-Скопје во сообраќајна несреќа загина Л.М. од Тетово. Полицијата извести дека од засега непознати причини возилото „БМВ“ кое го управувал А.Д. (40) од Тетово излетало во амбис крај патот. Од силниот удар Л.М. задобил тешки повреди од кои веднаш починал
| | веќе видена | слични
11 копии

Седумгодишно девојче е полесно повредено во сообраќајна несреќа која вчера попладне околу 16 часот, на регионалниот пат Тетово-Пирок, во Камењане. -Патничко возило „Мерцедес“ со тетовски регистерски таблици, што го управувал 59-годишниот А.Ш. од Камењане, налетало и удрило во 7-годишно девојче ( пешак) од ова село. Повреденото девојче со друго возило пренесено е во тетовската клиничка болница, укажана му е помош и пуштено е на домашно лекување, информираат од СВР Тетово. Полицијата извршила увид и работи на целосно расчистување на несреќата. Loading...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Патничко возило „Мерцедес“ со тетовски регистерски таблици, што го управувал 59-годишниот А.Ш. од Камењане, налетало и удрило во 7-годишно девојче ( пешак) од ова село. Повреденото девојче со друго возило пренесено е во тетовската клиничка болница, укажана му е помош и пуштено е на домашно лекување, информираат од СВР Тетово. Полицијата извршила увид и работи на целосно расчистување на несреќата.
| | веќе видена | слични
5 копии

Поради неприлагодена брзина на возилото со кое управувал, тетовчанец излетал од автопатот Скопје – Тетово, по што на лице место починал. Несреќата се случила вчера, околу 08.10 часот на автопатот Скопје-Тетово, спроти с.Буковиќ. Возило „БМВ Х5“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.Д. (40) од Тетово, излетало од коловозот и удрило во заштитната жичена ограда, по што лицето починало на самото место. Смртта ја констатирал лекар од Итна медицинска помош. Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје. По наредба на јавен обвинител телото на починатиот е предадено на обдукција.
| | веќе видена | слични
5 копии

Во тешка сообраќајна несреќа која се случила вчера наутро во 8 часот близу патарината Групчин, загина еден тетовец. Како што потоа извести навивачката група „Војводи“ на својата Фејсбук-страница, станува збор за Александар Димчевски – Трска, еден од нивните истакнати членови. Според полицијата, од засега непознати причини автомобил „бмв“ управуван од возачот А.Д. (40)на автопатот Тетово-Скопје излетал од патот, при што од силниот удар го загубил животот.
| | веќе видена | слични

40-годишниот Александар Д. од Тетово вчера рано наутро починал по сообраќајна несреќа што се случила на автопатот Скопје – Тетово на еден километар од бензинската пумпа Седум Браќа, информираше Дејана Недељковиќ од секторот за информирање на МВР. Автомобилот БМВ со скопски регистарски таблички управуван од тетовецот загубил контрола, излетал од коловозот и се превртел по што возачот починал на самото место. По извршениот увид на местото од несреќата лекар по судска медицина ја констаирал неговата смрт, додека по наредба јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција. Инаку, како што потоа извести навивачката група „Војводи“ на својата Фејсбук-страница, станува збор за Александар Димчевски – Трска, нивен истакнат член.
| | веќе видена | слични

Во тешка сообраќајна несреќа која се случила околу 8 часот вчера наутро близу патарината Групчин, загина еден тетовец. Според полицијата, од засега непознати причини автомобил „бмв“ на автопатот Тетово-Скопје излетал од патот, при што од силниот удар, возачот го загубил животот.
| | веќе видена | слични

Александар Д.(40) од Тетово вчера наутро загина во сообраќајна несреќа што се случила на автопатот Скопје – Тетово, на еден километар од бензинската пумпа Седум браќа.Тој со автомобилот БМВ со скопски регистарски таблички ја загубил контролата излетал од коловозот и се превртел, при што од силниот удар возачот го загубил животот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Момче на возраст од 17 години од гостиварското село Ѓурѓевиште се здобило со скршеница на клучната коска откако минатата ноќ врз него додека одел пешки налетало и го удрило возило „смарт“ управувано од С.Ш.(22) од Тетово, информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски. Сообраќајната несреќа се случила минатата ноќ десеттина минути по полноќ на булеварот „Илинденска“ во Тетово. Повредениот пешак со друго возило веднаш бил префрлен во тетовската болница каде било утврдено дека има скршеница на клучната коска и по укажаната лекарска помош тој бил задржан за натамошно лекување. Во несреќата „смартот“ удрил и во пракиран „опел вектра“, сопственост на М.Ј. (32) од Тетово. Полицијата извршила увид и според првичните информации причина за сообраќајкта е пребрзо возење, а вкупната материјална штета се проценува на околу 30 илјади денари.
| | веќе видена | слични

Александар Д.(40) од Тетово утрово во засега точно неутрвдено време починал по сообраќајна несреќа што се случила на автопатот Скопје – Тетово на еден километар од бензинската пумпа Седум Браќа, информираше Дејана Недељковиќ од секторот за информирање на МВР. Според нејзините информции, автомобилот БМВ со скопски регистарски таблички управуван од тетовецот загубил контрола, излетал од коловозот и се превртел по што возачот починал на самото место. По извршениот увид на местото од несреќата лекар по судска медицина ја констаирал неговата смрт, додека по наредба јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 153 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 148 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Едно лице загина во страшна сообраќајка утрово во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: