Сообраќајка со полициско возило, едно лице потешко повредено

4 копии
5 копии
3 копии

Вчера во 17:30 часот на пешачки премин на улица „Браќа Миладинови“ во Тетово патничко моторно возило „Голф“ без регистарски ознаки удрило во пешаците А.Д.(22) ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
9 копии
повеќе

Останато

Во Кривичниот суд во Скопје денеска ќе се одржи рочиште за случајот „Траекторија“ во кој се обвинети четири службени лица: екс премиерот Никола Груевски, ...
сите 135 | | | веќе видена

Приватен авион кој сообраќал од САД се урна на крајот од пистата на меѓународниот аеродром во главниот град на Хондурас, Тегусигалпа и притоа се повредени ...
сите 92 | | | веќе видена

Во склад со традицијата, принцезите и војвотките после раѓање на дете од своите сопрузи добиваат, како подарок, вредно парче накит. Токму како и после раѓањето ...
сите 230 | | | веќе видена

Последниве неколку дена сите очи се вперени во британскиот дворец и фотографиите од венчавката на Хари и Меган Маркл. Кога се зборува за кралското семејство, ...
сите 72 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека подготовките за негова средба со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун продолжуваат, но таа сепак може ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сообраќајка со полициско возило, едно лице потешко повредено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: