Префинет фустан за секоја жена

Тој е одличен избор кога не знаете што да облечете за излегување, за некоја прослава, па дури и кога треба да одите на работа. Го нагласува сексапилот кај секоја жена и одлично стои на сите видови тела, па во него постојано можете да се чувствувате како да сте вистинска дама.Малиот црн фустан годинава наполни 86 години и со тоа само го потврди својот статус дека се работи за нешто што нема никогаш да излезе од модата. Токму за него, познатиот дизајнер на Шанел, Карл Лагерфелд, ќе рече:“Со малот црн фустан никој не може да се чувствува ниту премногу, ниту премалце облечен.“Инаку, станува збор за фустан кој го создаде иконата на светската мода, Коко Шанел, која го креираше овој прекрасен модел точно на 1 октомври 1926 година.
| | веќе видена | слични

Останато

Универзитетската професорка Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата ...
сите 214 | | | веќе видена

Британската Влада не може да предложи трето гласање за договорот за Брегзит, без да има промени во него, изјави денеска претседателот на Долниот дом на ...
сите 262 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денес се сретна со граѓаните на Струмица. Пред граѓаните Пендаровски рече дека негова главна ...
сите 96 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп тврди дека е неправедно обвинет за масакрот во двете џамии на Нов Зеланд.Медиумите работат прекувремено за да ме обвинат ...
сите 160 | | | веќе видена

Денеска работните групи зборуваа за иднината на СЈО. На оваа тема во отвотеното Студио 1 телефонски се вклучи новинарот Антонио Крстевски кој е во ...
сите 157 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 285 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ постојано го споменува „македонското сценарио“, но тој греши и не разбира. Тоа што Вучиќ не го разбира и кога говори за ...
сите 184 | | | веќе видена

Претседалскиот кандидат на СДСМ и здружената коалиција, Стево Пендаровски е на врвот според број на следбеници на социјалната мрежа фејсбук, каде има безмалку ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Префинет фустан за секоја жена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: