Откриен огромен корален гребен во близина на САД


2 копии

Ураганот Флоренс, од прва категорија, кој може да нанесе директен удар на подрачјето на Северна и Јужна Каролина до регионот на Среден Атлантик, продолжува да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гувернерот на американската држава Јужна Каролина, Хенри Макмастер синоќа прогласи вонредна состојба, со цел да и овозможи доволно време на земјата да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тропското невреме "Гордон" брзо се движи преку источниот дел на Мексиканскиот залив, а се очекува дека копното ќе го погоди ураган, долж северното и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
сите 140 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена

Раст на БДП, солидна лична потрошувачка, раст на инвестицииите и зголемен извоз најави министерот за финансии Драган Тевдовски за 2019-та, а повикувајќи се на ...
сите 109 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откриен огромен корален гребен во близина на САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: