Предпремиерна проекција на јавачи на коњи на 4 мај

Поради голема заинтересираност филмот Јавачи на коњи ќе има предпремиерна проекција на 4 Мај во Кинотека во 20.00 часот. Билетите се бесплатни но во ограничен број. Резервации можете да направите на ФБ страницата www.facebook.com/horseridersofficial или на emperorproduction.mk@gmail.com . Се работи за приказна за тројца бездомници, од кој едниот е хендикепиран. Тие живеат како семејство, велат дека ги има насекаде но никој не ги забележува. Алек, Мапет и Сара се хероите кои живеат во свој свет, хранејќи ја својата војла од нивните мечти и соништа. Социјалната драма се карактеризира како бајка за возрасни која обработува големи теми преку односите на тројца обични смртници. Актерската екипа е мала, составена од тројцата млади талентирани актери Бобан Кулески, Никола Кузелов и Долорес Поповиќ. Режијата е на Марјан Гавриловски, сценариото на Никола Кузелов, директор на фотографија е Даниел Калач, а зад музиката се потпишува Бобан Апостолов. После премиерата во Скопје, се очекуваат проекции и во другите ...
| | веќе видена | слични

Во Кинотека на Македонија на 5 мај (20 часот) премиерно ќе биде прикажан филмот "Јавачи на коњи". Станува збор за приказна која го следи животот на тројца бездомници. Она за што тие сонуваат, а во каква реалност всушност им минуваат деновите. Социјалната драма се карактеризира како бајка за возрасни која обработува големи теми преку односите на тројца обични смртници. Режијата е на Марјан Гавриловски, сценариото на Никола Кузелов, директор на фотографија е Даниел Калач, а музиката на Бобан Апостолов. Во главните улоги се појавуваат Бобан Кулески, Никола Кузелов и Долорес Поповиќ. По премиерата во Скопје, проекции ќе има и во другите градови низ Македонија.
| | веќе видена | слични

Останато

Адвокатот на Груевски, Димитар Дангов за ТВ21 рече дека нема сознание каде се наоѓа неговиот клиент. Тој не сакаше да даде изјава, но писмено ни одговори дека ...
сите 272 | | | веќе видена

Бегалец но и пратеник со добра плата е во моментов Никола Груевски. Иако полицијата го бара со потерница, поради изречената казна од две години, тој се уште го ...
сите 181 | | | веќе видена

Групацијата „Македонија блокира“ денеска до пратениците поднесе барање да не гласаат во понатамошната постапка за уставни зимени во Собранието. Најавија и дека ...
сите 101 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
сите 133 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена

Медиумската куќа Си-Ен-Ен поднесе тужба против Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп поради одземање на новинарската акредитација на ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предпремиерна проекција на јавачи на коњи на 4 мај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: