Колку заработува Дедо Мраз? сет новогодишни вицови кои ќе ве насмеат посабајлечки


Пристигнува Дедо Мраз во градинката, како што е редот – со огромна вреќа подароци. Ги собрал децата во круг околу себе и им вели: Деца, ако ми решите точно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Привремен наставник кој на првачињата во Њу Џерзи им рекол дека Дедо Мраз не постои, по што добил отказ. Освен за Дедо Мраз, наставникот им ја уништил на ...
| | веќе видена | слични

Наставник од Њу Џерси кој им кажал на првачињата дека Дедо Мраз не постои, добил отказ од училиштето во кое бил на привремена работа. Наставникот, чие име не ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дедо Мраз во трговски центар во Парадајс, каде беснееја најсмртоносните пожари во Калифорнија, добива најразлични барања од децата кои сакаат да се им исполнат ...
| | веќе видена | слични

Дали сте знаеле дека најголемата новогодишна елка била висока 67 метри?Научниците веруваат дека ирвасот Рудолф има инфекција, а вие?Овие и многу други ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 4. декември 2018 (ИНПРЕС) – И оваа година реномираната охридска компанија „Тамаро“ ја организира манифестацијата „Бадникова вечер“, во рамките на која ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Мистериозeн Дедо Мраз им ги разубави претстојните божиќни празници на стотици купувачи во американскиот град Кенет Сквер во близина на Филаделфија бидејќи ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 147 | | | веќе видена

Да се фокусираме на решавање на реалните проблеми на граѓаните и да гледаме државата да оди напред, наместо да го коментираме ова реално шоу и војарески ...
сите 147 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 176 | | | веќе видена

Здравствените работници ја блокираа наплатната рампа во Клиничкиот центар од 10 до 10.30 часот и не им дозволуваа да наплаќаат на сите што излегуваа од ...
сите 179 | | | веќе видена

Дел од новинарите кои вчера го следеа судскиот процес за настаните на „Крвавиот четврток“, беа шокирани, бидејќи во еден од сведоците, препознаа директен актер ...
сите 136 | | | веќе видена

Турист, новинар, улични музичари се жртви на терористот кој завчера пукаше на божиќен базар. Напаѓачот 29 годишниот Шериф Чекат во нападот во Стразбур уби ...
сите 176 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста - реакција на изјавата на Костадин Костадинов Аболицираниот за криминал Зоран Заев е целосно збунет и дезориентиран, па го поврзува и ...
сите 333 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку заработува Дедо Мраз? сет новогодишни вицови кои ќе ве насмеат посабајлечки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: