Со празничен хепенинг и ГТЦ ќе пулсира во духот на предновогодишната атмосфера


Предновогодишен хепенинг под наслов „Размрдај го ГТЦ“ ќе се одржува во еден од омилените објекти на скопјани од 28 до 30 декември. Како што најавуваат од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
2 копии

Првпат управата на Градскиот трговски центар реши да организира тридневна предновогодишна музичка програма насловена „Размрдај го ГТЦ“, која ќе почне овој ...
| | веќе видена | слични

ГТЦ нема да добие барокна фасада, но ќе се прават повеќе градежни зафати за да овој најстар трговски центар во градот добие лик на модерен и атрактивен шопинг ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Град Скопје заедно со новото раководство на ГТЦ ќе ја враќаат автобуската станица во трговскиот оти дуќанџиите се жалеле дека немаат работата откако постојката ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 154 | | | веќе видена

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 338 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 201 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 64 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со празничен хепенинг и ГТЦ ќе пулсира во духот на предновогодишната атмосфера

Од:
До кого (е-маил):
Порака: