Кавадарчанец тешко повреден при експлозија додека пребарувал во стовариште за отпад

3 копии

Кавадарчанец бил тешко повреден при експлозија на предмет додека пребарувал во стовариште за отпад. Оваа информација ја потврди Верољуб Додевски, портпарол на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кај кулите на Џеваир на ул.1615 во населбата Аеродром се случи сообраќајна несреќа, откако автомобил од засега непозната марка дирекно удрил во мотоциклист ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски очекува огромна победа. „Огромна победа е во најава, луѓето се обединуваат околу обновата, луѓето се решени, ...
сите 448 | | | веќе видена

Предизборната кампања завршува утре во 24 часот кога и официјално почнува предизборниот молк. Уште денеска и утре политичките партии и коалициите учесници во ...
сите 129 | | | веќе видена

На јутјуб каналот „Обнова на режимот“, денеска се објавени четири нови аудио снимки на кои се слуша гласот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој, ...
сите 83 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кавадарчанец тешко повреден при експлозија додека пребарувал во стовариште за отпад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: