Граѓанските организации бараат измени на Законот за сметководство на непрофитните организации

2 копии

Скопје, 29. август 2018 (ИНПРЕС) – Законот за сметководство на непрофитните организации ги пропишува сметководствените принципи и правила, како и основните ...
| | веќе видена | слични

Измената и дополнување на Законот за финансиската инспекција во јавниот сектор се врши поради негово усогласување со одредбите од Законот за административните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Oсигурителните компании ќе бидат обврзани, во рок од 5 дена, сите измени кои ги прават во општите и посебните услови на полисите за осигурување да ги објават ...
| | веќе видена | слични

Останато

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 135 | | | веќе видена

Делегација предводена од премиерот Зоран Заев синоќа беше во официјална посета на Белата куќа каде имаше средба со американскиот потпретседател Мајк Пенс. ...
сите 192 | | | веќе видена

ЕУ и НАТО се мнозинска волја на граѓаните на Република Македонија, кои очекуваат европски живот и интеграција во најголемите сојузи во светот. Македонија нема ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓанските организации бараат измени на Законот за сметководство на непрофитните организации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: