Меѓуресорска работна група за посоодветна распределба на Буџетот за локалната самоуправа

Владата на денешната седница ја разгледа Информацијата за формирање меѓуресорска работна група за обезбедување натамошен квалитетен развој и имплементација на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

На денешната седница Владата го утврди предлог-законот за Државниот инспекторат за употреба на јазиците и донесе одлука да биде пуштен во постапка за ...
| | веќе видена | слични

Двете општини на Охридското Езеро да прогласат мораториум на градежните активности до донесување на Планот за управување со природното и културно наследство, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии

Владата попладнево на седница го усвои Предлог-законот за Државниот инспекторат за употреба на јазиците и донесе одлука тој да биде пуштен во собраниска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на денешната редовна 147. седница, ја разгледа и усвои Информацијата врз основа на која донесе одлука за давање согласност за трајна пренамена на ...
| | веќе видена | слични

– Бидејќи станува збор за формирање на нов орган во состав на Министерството за правда, законски е предвидена и организациската поставеност на инспекторатот, ...
| | веќе видена | слични

Предложеното законско решение за Државен инспекторат за употреба на јазиците помина на денешната владина седница, на која е донесена одлука истото да биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Учениците до трето одделение да одат во училиште, а за останатите да има онлајн настава односно да учат од дома, предложи Комисијата за заразни болести на ...
сите 361 | | | веќе видена

Пропаѓањето на Еуростандард банката е огромен скандал и неуспех на македонската Влада, под директен ризик со пропаста на банката се 55 илјади граѓани кои ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меѓуресорска работна група за посоодветна распределба на Буџетот за локалната самоуправа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: