Предизвик за навивачите: Врескај најсилно што можеш (фото)

ЕКИПА во Минхен, Стеван Цаневски Трибините на „Олимпија Хале“ синоќа беа исполнети до последно место за дуелот Исланд – Хрватска, а во фан-зоната навивачите имаа можност да си ги испробаат и гласовните можности. Имено, во дел од зоната со назив „Fan Roar” навивачите ја ставаат главата внатре во фудбалска топка и врескаат најсилно што можат пред уредот за мерење на гласноста. Врв е да бидеш прогласен за „Фан Тастик“, потоа следи „Супер, но секогаш е глупаво кога си втор“…
| | веќе видена | слични

Животот ќе те погоди многу тешко. Во непрекинатото трчање низ годините ќе добиеш удар што во моментот не ќе можеш да го сфатиш. Некои од овие директни удари во главата нема да бидат по твоја вина. Застој во кариерата. Здравствени проблеми. Недостиг на пари. Губење на љубовта. Патење и тага по оние што ги сакаш. Но, некои од овие удари ќе си ги зададеш самиот. Ако донесеш лоша одлука - се венчаш со погрешна личност, се дрогираш по 25-тата година, продолжуваш да пушиш, се откажуваш од кариерата, им ги кршиш срцата на млади девојки - тогаш судбината ќе ти се одмазди. А во некој момент сите донесуваме лоши одлуки. Сетете се на Пит Кембел од серијата „Мед мен“. Погледнете како бракот на Пит спектакуларно се распадна. Пит направи само еден или два лоши избора, а тоа го чинеше семејството, среќата и менталното здравје. Пит и неговата сопруга на вечера покануваат неколку други парови. Се пие многу алкохол, паѓа и некој лесен флерт. Пит ѝ нуди на една од помладите гостинки да ѝ набави карти за новиот мјузикл „Коса“ и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Податоците за здравствената состојба на пациентите никако не смеаат да се коментираат јавно, а тоа ќе се случи во судницата, откако беше побарано на рочиштето ...
сите 319 | | | веќе видена

Иранскиот врховен верски лидер Али Хамнеи вели дека западните земји се премногу слаби за да „ги фрлат Иранците на колена". Вели дека официјален Техеран е ...
сите 384 | | | веќе видена

Извршувањето на високи раководни функции во безбедносни органи во време кога против нив се водат судски постапки е уште еден аргумент на недоверба во ...
сите 231 | | | веќе видена

Целата работа околу начинот и условите на користење на службените возила на МВР се сведува на фактот што истите беа несоодветно и непрофесионално користени. ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предизвик за навивачите: Врескај најсилно што можеш (фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: