Николовски: “Следниот месец се очекува градежната дозвола за браната Речани“

05.04.2018 Браната Речани останува една од главните инвестициски активности за Владата и за ресорното министерство, поради што ние даваме безрезервна ...
| | веќе видена | слични

05.04.2018 Четири села од кочанскиот регион се опфатени со проектот МАИНЛАНД што се однесува на консолидацијата на земјоделското земјиште во Македонија. На ...
| | веќе видена | слични

Земјоделците сакаат да ја добијат „зелената нафта“ што поскоро, зашто по велигденските празници почнуваат со производната сезона. Министерот Љупчо Николовски ...
| | веќе видена | слични

Останато

„За мене е неверојатно што сум тука. Имам 80 години и уште продолжувам да работам. За мене е важна работата, со неа живеам во многу животи”, рече филмската ...
сите 97 | | | веќе видена

Како што пишуваат италијанските медиуми првиот човек на Јувентус Андреа Ањели знае која ќе биде следната ѕвезда која ќе пристигне во Торино. Познато е дека ...
сите 242 | | | веќе видена

Форумот за демократска Македонија оствари средба со Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, Вицепремиерот за европски прашања, Бујар ...
сите 38 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 126 | | | веќе видена

Додека Македонија се подготвува за референдумот на 30 септември да донесе решение за спорот со името, лидерот на опозицијата ќе го прослави 41-от роденден со ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николовски: “Следниот месец се очекува градежната дозвола за браната Речани“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: