Хумана мисија на момчето кое го фати крстот во Кавадарци и навивачката група Лозари Исток


4 копии

Дарко Недев, момчето кое го фати крстот за Водици во Кавадарци и навивачката група Лозари Исток на која и припаѓа, за утре организираат хумана акција. -Утре од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сашо Серафимовиќ од село Старо Нагоричане го извади крстот од водите на Пчиња кај село Драгоманце во општина Старо Нагоричане. Тој беше најсреќен од 17-те ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Дваесет и двегодишниот прилепски студент Бобан Јосифоски е најсреќниот од 105-те учесници кој го фати светиот крст во водите на Аква-паркот во Прилеп при ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 240 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 51 | | | веќе видена

Бујар Османи, вицепремиерот за евроинтеграции, најави врбување на пратеници од опозицијата за да се постигне двотретинско мнозинство за новиот Закон за јавно ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хумана мисија на момчето кое го фати крстот во Кавадарци и навивачката група Лозари Исток

Од:
До кого (е-маил):
Порака: