СЗО: Милион луѓе дневно се заразуваат со сексуално преносливи болести

15 копии

Повеќе од еден милион луѓе ширум светот секојдневно се заразуваат со сексуално преносливи, а најзагрижувачки се стапките на заразеност со кламидија, гонореја, ...
| | веќе видена | слични

Менталните проблеми претставуваат водечки причини кои го оптоваруваат глобалниот здравствен систем на глобално ниво. Она што е многу битно е дека детската ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација со застрашувачки податоци. Според нивниот извештај над еден милион лица секојдневно се заразуваат со инфекции, сексуално ...
| | веќе видена | слични

Најзагрижувачки за докторите од СЗО е што меѓу заразите најчести се хламидија, гонореја, трихомонијаза и сифилис. Овие болести , иако бргу се шират , може да ...
| | веќе видена | слични

Над милион луѓе од целиот свет дневно се разболуваат од сексуално преносливи болести , објави денеска Светската здравствена организација. Најзагрижувачки за ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 72 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
сите 196 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО: Милион луѓе дневно се заразуваат со сексуално преносливи болести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: