Правилно паркирање на скутер

Паркирањето на скутерот зависи од многу параметри, меѓу најважните е изборот на подлогата. Ние ќе ви понудиме неколку совети како најлесно и најбезбедно да го паркирате вашиот скутер. 1. Оставете го вашиот скутер под агол кој ќе ви дозволи брзо да излезете без да правите непотребни маневри. 2. Паркирајте го подалеку од работ на тротоарот. 3. Доколку теренот е нерамен и страничната ногалка ви се најде на стрмен дел, постои голема веројатност скутерот да се преврти. Во таков случај аголот на налегнување може да го зголемите на 45 степени. Тој е најдобриот начин да се поштедите од овие непријатности. 4. Кога го паркирате скутерот на паркинг, секогаш оставајте го меѓу двете бели линии, при тоа задниот дел на скутерот да ви биде на крајот од самото место за паркирање. Така поставени ќе им дадете до знаење на другите возачи дека местото не е слободно, а истовремено ќе обезбедите повеќе простор околу вас за да не се случи при излегување на друго возило да ви го удрат или изгребат скутерот. 5. Внимавајте на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 96 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 209 | | | веќе видена

Прес конференција, Хари Локвенец, пратеник од СДСМ и коалицијата Скопје, 16.02.2019 Почитувани граѓани, почитувани новинари За првпат во историјата, министер ...
сите 150 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

Во домот на културата „Браќа Миладиновци“ во Струга, денеска најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ одржа Конвенција на која од 9-те кадидати за ...
сите 136 | | | веќе видена

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска ги доби наградите на Екуменското жири и на Здружението на германските кина за авторски филм, ...
сите 88 | | | веќе видена

Изутринава почина уште еден 39 –годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување -Карил, подлегнувајќи им на повредите здобиени ...
сите 216 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 98 | | | веќе видена

Несреќата која во средата се случи кај селото Ласкарци кога автобус на компанијата Дурмо Турс излета од патот и се преврте зеде уште една жртва. Последните ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Правилно паркирање на скутер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: