Прават експеримент со минималецот, не знаат што ќе се случи

Меѓународниот монетарен фонд препорачува надлежните да бидат претпазливи при ново ад хок зголемување на минималната плата . Од таа институција сметаат дека тоа ...
| | веќе видена | слични

Зглемувањето на минималната плата ги даде посакуваните резулати, тврди министерката Царовска. Вели дека ниту една политика на владата не се носи ад хок. Целат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Новото зголемување на минималната плата во Македонија како законска обврска, може да влијае на зголемување на невработеноста кај младите, предупредува ...
| | веќе видена | слични

Македонија денеска го остварува деценискиот сон. Во седиштето на НАТО во Брисел денеска ќе биде ставен потпис на протоколот за пристапување на Македонија во ...
| | веќе видена | слични

Фадил Алили пред неполн месец плати 478.200 евра за 26,7 отсто од акциите во тетовски „Интерпромет“ и сега сам може да одлучува за повеќе од 20.000 квадартни ...
| | веќе видена | слични

Тетовската трговска компанија „Интерпромет“ од пред неполн месец има мнозински сопственик кој поседува над 61 отсто од сите акции со право на глас. Станува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Под влијание на невообичаено топла воздушна маса која продира од јужните географски широчини, во текот на новата недела ќе имаме стабилно, суво и сончево ...
сите 254 | | | веќе видена

Оваа хуманитарна помош би требало да ја дистрибуираат  поддржувачите на опозицискиот лидер Хуан Гуаидо, кога САД го призна за претседател на Венецуела. -Ова не ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Др. Гордана Силјановска – Давкова е редовен професор на Правниот факултет „Јустинијан Први“ по уставно право и политички систем.Силјановска беше министер без ...
сите 162 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 188 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 138 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп подготвен е првпат да употреби вето ако Конгресот биде против неговата објава за вонредна состојба долж границата со ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прават експеримент со минималецот, не знаат што ќе се случи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: