Законот за јазици се враќа во Собрание за десетина дена


2 копии

Собранието на Република Македонија денеска усвои седум одлуки за основање пратенички групи за соработка со други парлементи, за претседатели, членови и ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Собраниските служби одбија да ги групираат илјадниците амандмани за Законот за јазици, потврдуваат собраниски извори за ТВ 24. Истите извори тврдат дека ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски на брифинг во Собранието, вели дека доколку Џафери ги повлече амандманите и не ги разгледува парламентот, ...
| | веќе видена | слични

Не се знае кога Собранието ќе расправа за амандманите за Законот за јазиците во трето читање, поднесени од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, брифираше денеска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

- Тоа ќе е конечно згазување на функцијата на Собранието на Република Македонија. Мојот апел до претседателот на Собранието Талат Џафери е да размислува во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

За еден член од законот за употреба на јазиците, опозициската ВМРО-ДПМНЕ поднела 222 амандмани, информираше денеска на средба со новинарите собранискиот спикер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 450 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 467 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Законот за јазици се враќа во Собрание за десетина дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: